blog
  • Adam Přáda při závěrečné prezentaci

Co tě na stáži na ČVUT nejvíce zaujalo?

Junior Tech University byla skvělá možnost podívat se do pravé výzkumné laboratoře, vyzkoušet si práci s pokročilým zařízením, jako je elektronový mikroskop a seznámit se s mnoha zajímavými lidmi, jak z řad vrstevníků, tak odborníků. Také jsem si rozšířil své dosavadní znalosti a propojil je s reálným životem při praktické části stáže.

Jaký byl tvůj mentor?

Můj mentor Ing. Filip Novotný z Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské. Byl velmi milý a ochotný. Uvedl nás do teorie naší práce, dohlédl na správné provedení praxe a poté s námi prodiskutoval výsledky. V diskusi jsme se ale neomezovali jen na naši práci a díky tomu jsem se dozvěděl ještě mnoho jiných zajímavostí. Nakonec nám pomohl i s vypracováním prezentace a jejím provedením. Při stáži jsem měl hodně prostoru pro samostatnou práci, ale věděl jsem, že se vždy můžu na mého mentora s čímkoliv obrátit.

Pomohla ti stáž na ČVUT při rozhodování na jakou vysokou školu půjdeš studovat?

Spíše než s výběrem konkrétní školy mi stáž pomohla významně rozšířit obzory ve fyzice a chemii a utvrdit se, že se těmto oborům chci věnovat i dále na vysoké škole. To samozřejmě ovlivní i výběr vysoké školy.

Co si myslíš o naší vysoké škole?

Je skvělé, že jedna z předních technických škol v Česku jako je ČVUT v Praze, pořádá stáže pro středoškoláky. Mohl jsem si tak i jako pouhý student gymnázia prohlédnout a vyzkoušet si špičkové vybavení vaší školy. Jako velkému fanouškovi přírodních věd se mi u vás velmi líbilo a napomohli tomu i zaměstnanci ČVUT, kteří byli vždy milí a nápomocní.